Grzejniki dekoracyjne – kształt
Wybierając kształt grzejnika warto zastanowić się, ile właściwie mamy miejsca w salonie. Jeśli jest to przestronny pokój, można spokojnie wybrać grzejnik poziomy, taki z dużą ilością żeberek lub płyt grzewczych. Natomiast jeśli domownikom zależy na tym, by grzejnik nie zabierał wiele przestrzeni, grzejnik poziomy lub narożny będzie lepszym rozwiązaniem. Można skusić się też na nieco bardziej ekstrawagancki model i wybrać coś z kolekcji ciekawych, nietypowych wzorów, takich jak te dostępne na stronie https://imers.pl/grzejniki-dekoracyjne/. Labirynty, zygzaki i rozmaite geometryczne wzory to także świetny patent na nowoczesny, awangardowy salon.
Grzejniki dekoracyjne – kolor
Grzejniki dekoracyjne występują w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Grzejniki drabinkowe i żeberkowe najczęściej są białe, czarne lub grafitowe. To rozwiązanie dla tych, którzy cenią klasyczną elegancję. Wytrzymały grzejnik z chromowaną powłoką, metaliczny połysk dla nowoczesnego salonu lub stary mosiądz, to propozycje idealne do każdego salonu. Jednak nie każdy chce, aby grzejnik dekoracyjny wyróżniał się w pomieszczeniu. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest grzejnik w kolorze ścian lub dobrze komponujący się z resztą dodatków. Jeśli natomiast chcesz postawić na wyraźny akcent, połyskujące grzejniki lub wyrazistsze sprawdzą się całkiem nieźle. Montując grzejnik płytowy, możesz wybrać płyty w różnych kolorach lub odcieniach.
Grzejniki dekoracyjne – moc
Niemniej istotnym czynnikiem od walorów wizualnych jest moc grzejnika. Salon często jest największym pomieszczeniem w domu, więc należy pamiętać, że nie będzie łatwo go ogrzać. W przypadku grzejników płytowych, moc jest uzależniona od ilości płyt. Ten rodzaj grzejnika szybko się nagrzewa, więc do przestrzennego salonu sprawdzi się dobrze. Jednak z odpowiednią ilością żeberek lub dodatkowym ogrzewaniem podłogowym można osiągnąć podobny efekt również w przypadku innych grzejników.