Nadmiar wolnego czasu
Największe pole do popisu mają młodzi ludzie, którzy jeszcze nie doczekali się potomstwa. Brak dzieci to brak codziennych obowiązków, czyli czasu na dodatkowe zajęcia zostaje dużo. Wystarczy wejść na Pracuj.pl i trochę poszperać w ofertach pracy. Duże zapotrzebowanie na pracowników zgłaszają przede wszystkim markety i to nie tylko spożywcze. Branża gastronomiczna również chętnie przyjmie, choćby na weekendy, kelnerki czy pomoce kuchenne. Nieustannie dużą popularnością cieszą się firmy pożyczkowe oferujące sprzedaż produktów finansowych.
Praca dodatkowa w domowych warunkach
Wiele osób myśli o pracy dodatkowej, ale chcieliby ją wykonywać w domowym zaciszu. Praca chałupnicza nie musi kojarzyć się wyłącznie ze składaniem długopisów. Obecnie pod własnym dachem można wykonywać mnóstwo znacznie bardziej ciekawych zajęć. Od tworzenia grafiki komputerowej, poprzez obróbkę filmów i zdjęć. Osoby, przed którymi serwisy społecznościowe nie mają żadnych tajemnic, mogą zdecydować się na prowadzenie firmowych profili na Facebooku lub zostać administratorem strony internetowej. Szansą na dodatkowy zarobek jest także tłumaczenie dokumentów czy nawiązanie współpracy z firmami copywriterskimi.
Plusy pracy dodatkowej
Zaletą pracy dodatkowej, oprócz ekstra gotówki, jest jej duża elastyczność. W większości przypadków samemu można ustalić grafik i dopasować go innych zajęć w ciągu dnia. Do plusów zaliczyć trzeba również formę zatrudnienia, która wiąże nas z pracodawcą. Najczęściej stosowane są umowy cywilnoprawne dające dużą swobodę w zakresie zakończenia współpracy.