Stop niszczeniu środowiska
Naturalne źródła opałowe jak węgiel czy drewno cechują się dużą wydajnością cieplną, ale nie są energią odnawialną. Dlatego w trosce i z racji dbałości o środowiska architekci coraz częściej proponują wyposażenie domów i mieszkań w alternatywne źródła odgrzewania, w tym biokominki do zabudowy. Już sama ich nazwa wskazuje, że ma się do czynienia z urządzeniem bio i ekologicznym, bezpiecznym dla środowiska, w którym spalane paliwo nie wydziela szkodliwych dla atmosfery substancji. Dodatkowo można je zabudować i umieścić na ścianie, w narożniku pomieszczenia lub... powiesić. A to nie koniec ich zalet.
Biopaliwo i jego wydajność
Nowoczesne biokominki do zabudowy, które można sprawdzić tutaj https://www.horusbio.pl/biokominki-do-zabudowy to forma tradycyjnych kominków z jedną zasadniczą różnicą: są bardziej ekologiczne. Ich wydajność wraz z mocą grzewczą nie odbiegają od klasycznych modeli na drewno, a tym bardziej w niczym nie ustępują popularnym piecom i kotłom. Biopaliwo cechuje się wysokim wskaźnikiem wydajności, mogąc ogrzać nawet cały dom przy odpowiednio skonstruowanym systemie ogrzewania. Ze względu na dość wysokie koszta zakupu zwrot takiej inwestycji następuje nieco później niż przy tradycyjnych kominkach, ale nadal jest to opcja korzystna finansowo oraz przede wszystkim ekologicznie.
Ekologia ogrzewania
Palenie drewnem, węglem, miałem, pelletem, ekogroszkiem – słowem wszystkim, co dzisiaj można spalić w kominkach, ma różną wydajność cieplną i różny wpływ na środowisko. Biokominki do zabudowy wykorzystujące specjalny typ paliwa to z jednej strony gwarancja otrzymania maksymalnej wydajności cieplnej, a z drugiej ogromna ochrona środowiska. W jaki sposób? Poprzez znaczne ograniczenie a nawet zlikwidowanie wydzielania szkodliwych spalin, które przedostają się do powietrza powodując smog i inne zanieczyszczenia. Biopaliwa to skuteczna i wydajna alternatywa dla tradycyjnego opału, a biokominki z pewnością w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy jakości powietrza.