Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 07:26

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – sprawdzone rozwiązania

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy mogą okazać się strzałem w dziesiątkę pod warunkiem, że będą spełniały pewne wymagania. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na skład oraz konsystencję. Zatem, jakie dokładnie dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy będą skuteczne, omówimy w tym artykule.
  • 07.10.2024 07:51
  • Autor: Farmacia Verde
Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – sprawdzone rozwiązania

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy to przewlekła choroba, trudna do leczenia, po pierwsze ze względu na przewlekły charakter dermatozy, a po drugie braku ujednolicenia farmakologii.

Objawy ŁZS głowy to:

  • brązowe albo żółte, tłuste łuski,

  • rumieniowo-złuszczające się zmiany,

  • nawarstwiony, ponadto wyschnięty i martwy naskórek, prowadzący do powstania „skorupy”,

  • ból, świąd, pieczenie,

  • surowiczy wysięk.

Leczenie łzs
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Niestety nie da się wyleczyć z ŁZS, dlatego niezbędne okazuje się powtarzanie leczenia farmakologicznego, które będzie łagodzić dotkliwe objawy choroby i zmniejszać stany zapalne. Ważną i na pewno kluczową rolę odgrywa również zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji, bazującej na wysokiej jakości dermokosmetykach z licznymi kwasami, a szczególnie sprawdza się   kwas jabłkowy, glikolowy czy migdałowy. Ponadto świetne działanie łagodzące objawy tego schorzenia wykazuje pirokton olaminy, siarczek selenu, ichtiol, glukonolakton czy mocznik  mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Na łojotokowe zapalenie skóry głowy zastosuj sprawdzone rozwiązanie – zestaw SEBORH

Nie ma czasu na testowanie! Jeżeli dokucza Ci ŁZS głowy, to już dziś zacznij używać profesjonalnego szamponu, emulsji i płynu, które pomogą Ci szybko pozbyć się uciążliwych objawów choroby. 

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – ma w sobie np.: mleczko pszczele, siarczek selenu, glinkę białą czy ichtiol. Kremowa konsystencja szamponu ułatwia złuszczanie i usuwanie martwego naskórka. Produkt dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy, jak również skutecznie zabija bakterie oraz grzyby. Regeneruje skórę i wiąże w niej wodę.

  • Emulsja Seborh – lekka formuła m.in. z: mocznikiem, kwasem mlekowym, siarką oraz cennym piroktonem olaminy przywraca równowagę gruczołom łojowym, jak również normalizuje łuszczenie naskórka. Szybko likwiduje świąd i pieczenie, odkaża, a także zmniejsza stan zapalny. Skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. 

  • Płyn Seborh – jest bogaty w kwasy, np. glikolowy, ale także takie substancje jak glukonolakton czy pantenol. Mgiełka nie zatyka porów, ale reguluje pracę gruczołów łojowych oraz proces złuszczania naskórka. Ponadto regeneruje, wzmacnia mikrokrążenie i naczynia krwionośne.

     

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

  • Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

  • Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

  • Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Czy istnieje skuteczna pielęgnacja przy łojotoku?

Przy ŁZS wymagane jest leczenie dermatologiczne. Lekarz w okresach nawrotów choroby zapisuje odpowiednie leki dostępne na receptę lub bez recepty. Dobiera je do zaawansowania choroby, mogą to być: leki miejscowe, doustne, ewentualnie jakieś inne produkty, które uzna za stosowne. Sprawdzonym, skutecznym rozwiązaniem są dermokosmetyki bazujące na naturalnych składnikach – można je używać również w okresach remisji, by regulować pracę gruczołów łojowych. Ważne jednak, by te produkty były z przeznaczeniem do walki z ŁZS.

Podsumowanie

Schorzenia dermatologicznego, jakim jest łojotokowe zapalenie skóry, nie da się wyleczyć. Przy chorobie konieczne jest leczenie farmakologiczne oraz odpowiednia pielęgnacja wysokiej jakości dermokosmetykami na bazie kwasów, ekstraktów i wyciągów. Takie holistyczne podejście pozwala niwelować wszystkie charakterystyczne objawy ŁZS oraz pomaga odbudować warstwę hydrolipidową skóry.

Materiał partnera