Pomoc w pieczeniu odbytu
Uciążliwe pieczenie odbytu może nam dokuczać przykładowo po biegunce. Gdy poznamy czynniki wpływające na tę dolegliwość, łatwiej będzie nam wybrać odpowiednie środki zaradcze. Pamiętajmy przede wszystkim o:
- Zachowaniu higieny osobistej - konieczne jest delikatne i częste mycie okolic intymnych wodą i łagodnym mydłem. Unikajmy agresywnych środków, które podrażniają wrażliwą skórę.
- Osuszaniu skóry - po umyciu trzeba lekko osuszyć skórę chusteczkami lub miękkim ręcznikiem.
- Stosowaniu maści i kremów - w aptekach znajdziemy kremy i maści z witaminami, które znacznie przyspieszą proces gojenia odbytu. Szczególnie cenione są produkty z tlenkiem cynku i hydrokortyzonem.
- Sięganiu po przewiewną bieliznę - luźne ubrania i bawełniana bielizna pozwolą skórze oddychać i zmniejszą podrażnienia.
Poza tym unikajmy sięgania po drażniące pokarmy typu kawa, alkohol lub pikantne jedzenie. Mogą one dodatkowo podrażniać układ pokarmowy i naruszone okolice odbytu.
Płyn na ból zęba
Co wybrać na ból zęba? Z pomocą przychodzi specjalistyczny lek w płynie, stanowiący naturalny środek łagodzenia bólu zęba. Wykazuje działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwbólowe. Zawiera w składzie olejek goździkowy, który z pewnością szybko przyniesie ulgę w dolegliwościach bólowych. Mechanizm działania opiera się tutaj na blokowaniu receptorów bólu i zmniejszaniu stanu zapalnego. W efekcie płyn na ból zęba jest nieocenione w nagłych sytuacjach, gdy nie mamy możliwości szybkiej wizyty u dentysty. Jak zastosować ten produkt?
Lek na ból zęba jest wygodny i łatwy w użytkowaniu. Naszym zadaniem jest naniesienie niewielkiej ilości płynu na bolący ząb z pomocą aplikatora. Zawsze należy przestrzegać instrukcji producenta, tak aby zachować skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Systematyczne stosowanie płynu na ból zęba sprawia, że powrócimy do codziennych aktywności i złagodzimy dolegliwości bólowe. Środek zastosujemy kilka razy dziennie, wtedy, gdy ból staje się nie do wytrzymania.
Ból migdałka bez gorączki
U dzieci i dorosłych niekiedy występuje ból jednego migdałka bez gorączki. O czym może świadczyć ten problem? Zazwyczaj wiąże się z infekcjami wirusowymi, prowadzącymi do gorszego samopoczucia, nieżytu nosa i zmęczenia. Jednakże nie każda infekcja bakteryjna objawia się gorączką, co oznacza, że bakteryjne zapalenie gardła bez gorączki także jest możliwe. Dolegliwości te mogą wskazywać również na poważniejsze schorzenia, takie jak szkarlatyna, różyczka, odra lub błonica. Należy zatem jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi stosowne badania, postawi diagnozę i wdroży leczenie.
Co przyniesie nam ulgę w bólu gardła? Przede wszystkim należy regularnie nawilżać gardło, unikać suchego powietrza i palenia papierosów. Wybawieniem jest też użytkowanie nawilżaczy powietrza w zaciszu domowym. Przy poważniejszym bólu gardła bez gorączki, pomocą są bez wątpienia środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, dostępne w aptekach bez recepty. W razie braku poprawy, umówmy się jak najszybciej na wizytę do zaufanej przychodni lekarskiej.