Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 06:06

Mindfulness czyli uważność

Mindfulness (uważność) to stan świadomej obecności i skupienia się na tym, co dzieje się tu i teraz. Dzięki temu możemy świadomie zauważać swoje odczucia, myśli, doznania w ciele i otaczające nas środowisko, bez oceniania i nadmiernego analizowania. W codziennym życiu często zapominamy o tym, aby skupić się po prostu na radości z chwili obecnej. Z pomocą przychodzi zatem praktyka mindfulness, odpowiednia dla osób w każdym wieku! Co jeszcze trzeba wiedzieć o treningu uważności? Jakie zalety ma regularne praktykowanie mindfulness? Co warto tutaj docenić?
  • 19.04.2024 09:33
  • Autor: Grupa Tipmedia
Mindfulness czyli uważność

Uważność mindfulness

Faktem jest, że uważność mindfulness wzbudza coraz większe zainteresowanie na całym świecie. Jest to wyjątkowa praktyka, która pozwala nam zredukować stres, lepiej zrozumieć siebie, poprawić koncentrację i lepiej radzić sobie z problemami dnia codziennego! Coraz chętniej stosuje się uważność w psychologii, zwłaszcza jako narzędzie do poprawy dobrostanu psychicznego i jakości życia. Jeśli chcemy bliżej poznać praktykowanie uważności, postawmy na szkolenie mindfulness, prowadzone przez doświadczonych nauczycieli. Do wyboru mamy kursy online i stacjonarne, w zależności od swoich możliwości i potrzeb. Na kursie dowiemy się i nauczymy wielu ciekawych rzeczy, które z powodzeniem zastosujemy w każdej dziedzinie życia. 

Zalety treningu uważności

Profesjonalna akademia mindfulness wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczestników szkoleń, proponując różnorodne rozwiązania dla dzieci, dorosłych, młodzieży i wielu innych osób. Co daje regularne praktykowanie uważności? Przede wszystkim możemy liczyć na zmniejszenie poziomu stresu poprzez lepsze radzenie sobie z trudnymi sytuacjami i z nerwami. Uważność skupia naszą uwagę na chwili obecnej, dlatego lepiej możemy skupić się na efektywnym wykonywaniu zadań. Dodatkowo jesteśmy bardziej świadomi własnych emocji i reakcji na nie, co z kolei przekłada się na unikanie impulsywnych zachowań. Praktykowanie mindfulness pomaga nam być bardziej empatycznymi i obecnymi osobami w relacjach z innych - dzięki temu po prostu lepiej zrozumiemy potrzeby swoje i drugiego człowieka. Jest to sposób doceniania przyjemności dnia codziennego, o których tak często zapominamy w codziennym pędzie. Poza tym, trening uważności wspomaga rozwijanie umiejętności radzenia sobie z kłopotami życiowymi i regulowania swoich reakcji emocjonalnych. Ogromnie ważna jest tutaj możliwość poprawy zarówno zdrowia psychicznego, jak i fizycznego! Nic więc dziwnego, że kursy uważności przyciągają coraz więcej osób z całej Polski. 

Kiedy warto postawić na kurs uważności? To dobry wybór praktycznie dla każdego, zwłaszcza gdy borykamy się ze stresem i nie potrafimy radzić sobie z emocjami lub natłokiem myśli. Jeżeli nawet błahe sytuacje wyprowadzają nas z równowagi na co dzień, to znak, że trzeba zadbać o swoje zdrowie psychiczne. W tym celu posłuży nam wyjątkowy i skuteczny trening mindfulness, prowadzony przez certyfikowanych nauczycieli w wersji online lub stacjonarnie, w wielu polskich miastach. 

Materiał zewnętrzny