Mława znalazła się w pierwszej dziesiątce polskich miast, w których wydatki roczne na usługi komunalne są najtańsze. W ciągu roku mławski samorząd awansował o 23 pozycje – z 33 na 10.
„1920. Mława i mławianie w obliczu zagrożenia bolszewickiego”. Pod takim tytułem w Sali wystaw czasowych Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie otwarto nową ekspozycję.
Miejski Dom Kultury w Mławie przygotował nową ofertę zajęć.
Nieprawidłowe parkowanie na mławskich osiedlach – to problem z jakim od dawna zmaga się straż miejska. Kierowcy często pozostawiają swoje auta w miejscach do tego niedozwolonych, zagrażając nie tylko bezpieczeństwu ale także utrudniając poruszanie się po i tak zatłoczonych strefach zamieszkania.
Dodatkowy autobus zawiezie uczniów do Szkoły Podstawowej nr 4. Od 10 września kursuje on z pętli Krajewo. Dedykowany jest tylko uczniom placówki zamieszkałym w domach przy ulicach Krajewo oraz Piekiełko.
Dwie osoby zginęły a cztery zostały ranne. Trwają czynności w sprawie tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę 30 sierpnia o godz. 7.30, na krajowej siódemce, w Strzegowie.
Trwa długo wyczekiwany przez mieszkańców remont osiedla Piekiełko. Miasto prowadzi obecnie inwestycję, która nie tylko poprawi bezpieczeństwo w ruchu samochodowym, ale także wpłynie na estetykę okolicy. Wykonawca w pierwszej kolejności zajął się uregulowaniem kłopotliwego skrzyżowania.
Powstaje nowy odcinek Alei Świętego Wojciecha. Prace rozpoczęte 3 miesiące temu wkroczyły w kolejną fazę. Jak informuje ratusz roboty w terenie przebiegają zgodnie z harmonogramem. II etap Alei Świętego Wojciecha połączy obecnie użytkowany fragment drogi z ulicą Płocką.
Mława może dostać maszt flagowy. Aby jednak tak się stało potrzebna jest pomoc mieszkańców. miasto bierze udział w projekcie Prezesa Rady Ministrów pn. „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce.